Csányi Sándor több mint harminc évig ült abban a pozícióban, amit most a kezdeményezésére kettéválasztottak. A vezérigazgatói széket egyik fia, Csányi Péter örökölte meg. Orbán Viktor is sok sikert kívánt az OTP éves rendes közgyűlésén.
Mi történt? A profit tavaly több mint ezermilliárd forint volt, a felvásárlások is folytatódnak, Európán kívül is nagy lehetőségeket látnak, sőt még Romániába is visszatérnének a tavalyi kivonulás után, nagy jelenléttel, még nagyobb bankkal – többek között ezekről beszélt az OTP éves rendes közgyűlésén Csányi Sándor, a bank elnök-vezérigazgatója, május elsejétől már csak az igazgatóság elnöke.
Hiszen kezdeményezésére péntek reggel a bank igazgatósága új vezérigazgatót választott, Csányi Péter eddigi vezérigazgatóhelyettest, Csányi Sándor egyik fiát
– erről péntek délelőtt a Forbes.hu-n is írtunk.
Mit jelent ez a gyakorlatban? Az elnök-vezérigazgatói tisztséget választották ketté, amivel Csányi Sándor marad továbbra is – mint fogalmazott – „az OTP első számú vezetője”, tudósította a közgyűlésről a Portfolio. A feladatokat a jövőben úgy osztják szét, hogy az operatív irányítást Csányi Péter veszi át, míg a stratégia és az igazgatóság munkájának szervezése Csányi Sándor feladata marad. Csányi Sándor 1992 óta volt az OTP elnök-vezérigazgatója.
Ki ő?
Az OTP nemrég közleményt is küldött a Forbes.hu-nak, ebben úgy mutatják be Csányi Pétert, hogy Londonban, Madridban, valamint az Egyesült Államokban szerzett diplomákat, majd pályáját 2006-ban, a Merrill Lynch londoni irodájában kezdte pénzügyi szervezetek vállaltfinanszírozási projektjeivel. 2007-2011 között a Deutsche Bank londoni irodájában dolgozott, elemzőből vállalatfinanszírozási területű pénzügyi tanácsadóvá vált. 2011-2016-ig a McKinsey-nél dolgozott főleg banki projekteken, szenior tanácsadóként.
2016-ban csatlakozott az OTP-hez mint a Digitális Értékesítési és Fejlesztési Igazgatóság ügyvezető igazgatója. 2021 márciusában lett az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, a Digitális Divízió vezetője, majd pár héttel rá az igazgatóság tagja. Az évek alatt volt a horvátországi leány felügyelőbizottságának elnöke, az OTP Mobil Kft. felügyelőbizottságának tagja, a csoport kockázatitőke-befektetője, a PortfoLion igazgatóságának tagja, továbbá a Magyar Bankszövetség Digitalizációs Munkacsoportjának vezetője, a Mastercard European Advisory Board tagja és az IVSZ Digitális Vállalkozások Szövetségének digitális transzformációért felelős alelnöke is.
Mit mondott az új CEO? „Nem tervezek olyan változást, ami csak rövid távon is kockáztatná a bank stabilitását – mondta beszédében Csányi Péter. – Elkötelezetten és energiával telten fogom ellátni ezt a pozíciót.” A bank Digitális Divízióját májustól Sebők András fogja vezetni, aki 14 éves banki és 8 éves tanácsadói gyakorlattal érkezik az OTP-hez a McKinsey-től.
És mit mondott Orbán Viktor? A miniszterelnök is ott ült a közgyülésen, majd beszédet is mondott. Az OTP elért sikereit szerinte lehetetlen volna elképzelni Csányi Sándor nélkül, és az új vezérigazgatónak is hasonló sikereket kíván. Leszögezte: a kormány mindig a kisebb szereplők, jelen esetben az emberek mellett fog állni az erősebbekkel szemben, mint amilyenek a bankok, de Magyarország számára a bankszektor stratégiai ágazat, ami az ország „kedvező nemzetközi elhelyezkedésében” fontos szerepet játszik.”
Még egy gondolat. A kormányfő valamiért még itt sem bírta ki Magyar Péter-ezős propaganda nélkül, legalábbis úgy fogalmazott:
„Nincsenek OTP-részvényeim, nem tudok velük kereskedni sem szabályosan, sem bennfentesen.”
Borítókép: a Miniszterelnöki Kommunikációs Fõosztály által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (elöl, j) érkezik az OTP Bank Nyrt. rendes éves közgyűlésére, mellette Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója a Kempinski Hotel Corvinus Budapest szállodában 2025. április 25-én.