Bár Magyarország a globális kibocsátás mindössze 0,11 százalékáért felel, a nagy visszaeséssel a „klímabajnokok” közé került az EU-ban.
Mi történt? Jelentősen, 1990-hez képest 42 százalékkal csökkent Magyarország nettó üvegházhatású gázkibocsátása.
Európai viszonylatban jelenleg elért hetedik legjobb eredményével a klímabajnok országok csoportjába lépett Magyarország, áll a K&H csütörtöki közleményében, csakhogy ez most nem jó hír, mert javarészt nem a zöldítési intézkedéseknek, hanem a brutális gazdasági visszaesésnek köszönhető, írja a HVG.
Kontextus. A visszaesésekről a legaktuálisabb helyzetképet épp szerdán közölte a Központi Statisztikai Hivatal, adataik alapján márciusban éves összevetésben, munkanaphatástól megtisztítva 5,4 százalékkal esett vissza az ipari termelés.
- Az akkugyártás teljesített legrosszabbul az egész magyar iparban, 41 százalékkal zuhant vissza.
- A KSH azt is közölte, hogy az építőiparunk pedig már tizedik hónapja esik.
A fent említett, 1990-hez viszonyított 42 százalékos mínusz felülmúlja az Európai Unió 30 százalékos átlagát. Bár Magyarország a globális üvegházhatású gázkibocsátás mindössze 0,11 százalékáért felel, a közlemény szerint a nagy visszaeséssel Magyarország a „klímabajnokok” közé került az EU-ban, megelőzve olyan országokat, mint Belgium, Ausztria vagy Portugália.