Szerinte a már meglévő és biztonságosan működő reaktorokat kár lenne leállítani.
Elon Musk egyáltalán nem ellenzi az atomenergia békés felhasználását, és meglepi, hogy a közvélemény egy része atomenergia-ellenes.
„Nem azt mondom, hogy egy rakás új atomerőművet kellene építenünk, de azt sem gondolom, hogy be kellene zárnunk a most biztonságosan működőket” – fogalmazott kedden a Business Insider szerint a Los Angeles-i Code Conference-en.
A Tesla technokirálya kiemelte a németek Energiewendének, vagyis energiafordulatnak nevezett, a fukusimai atomerőmű 2011-es balesete után megalkotott stratégiáját, amely az atomerőművek leállítását tűzte ki célul. Musk egy tanulmányra hivatkozva rámutatott: a német politika ezzel csak azt érte el, hogy a szénerőművek kezdtek el több áramot termelni, ami azóta becslések szerint 1100 ember halálához vezetett a légszennyezettség növekedése miatt.
NEWPORT BEACH, CA- 070110- Elon Musk, during the opening of a Tesla Motors store in Newport Beach, CA. Musk is an American engineer and entrepreneur heritage best known for co-founding PayPal, SpaceX and Tesla Motors. He is currently the CEO and CTO of SpaceX, CEO and Product Architect of Tesla Motors and Chairman of SolarCity. Photo by J. Emilio Flores/CORBIS (Photo by J. Emilio Flores/Corbis via Getty Images)
Fotó: J. Emilio Flores/Corbis / Getty Images
Belefért a reklám
Musk az atomenergiával kapcsolatos fejtegetésébe azután kezdett, hogy megkérdezték tőle, mit gondol arról, hogy az energiaszükségletek növekedése az elektromos autók elterjedésével kéz a kézben jár. A dél-afrikai milliárdos hozzátette, hogy bár támogatja az atomenergiát, a növekvő energiaszükséglet jórészt függeni fogn „nagy, fenntartható energiatermelők fejlesztésétől, főleg szél- és naperőművekétől”.
Szerinte a nagy energiatermelő üzemeknek növelniük kell a kapacitásukat, de tudomásul kell venni, hogy véges mennyiségű energiát képesek eljuttatni az otthonokba. Ezért aztán a Tesla Energynek is csapott egy kis reklámot, amely az otthoni áramtermelést teszi lehetővé házakra épített panelekkel.
„Fontosnak tartom, hogy a megoldás egy részének az otthoni energiatermelésből kell származnia” – mondta.
Borítókép: Heisenbergmedia / Wikimedia