A volt jegybankelnök fiának cége árbevételi soron is hatalmas visszaesést élt meg, de volt egy ország, ahol látványosat ugrott a kereslet a Balaton Bútor termékei iránt.
Mi történt? Jókora, 836 millió forintos veszteséggel zárta a tavalyi évet Matolcsy Ádám bútórgyártó cége, vette észre az Mfor.
Részletek. A Balaton Bútor Kft. beszámolójából kiderül: a cég árbevétele tavaly 61%-kal esett vissza, a 2024-es 3,8 milliárd forint után tavaly már csak 1,4 milliárdot tett ki, ennek oka pedig elsősorban a belföldi kereslet kvázi megszűnése volt, ugyanis míg a cég 2024-ben még 3,3 milliárd forintért adott el bútort itthon, tavaly már csak 834 millió forintnyi termékére volt kereslet. Öröm az ürümben, hogy az exportbevétel kis mértékben ugyan, de nőni tudott, 473-ról 650 millió forintra. A 836 millió forintos veszteség következtében ugyanakkor a cég saját tőkéje is negatívba fordult, 187 millió forintos mínuszt mutat, ez a helyzetet pedig mielőbb muszáj lesz rendeznie a tulajdonosoknak.
Kontextus. Matolcsy György volt jegybankelnök fia 80%-os tulajdonos a Balaton Bútor Kft.-ben, melynek termékei iránt tavaly az Egyesült Arab Emírségekben nőtt az egyik legnagyobb mértékben a kereslet, ez pedig nem véletlen: Matolcsy Ádám ugyanis egyre látványosabban helyezte át székhelyét a közel-keleti országba az elmúlt időszakban, a választások után már arról is jelentek meg cikkek, hogy vagyontárgyait konténerekben szállíttatta át Dubajba.