A valódi tulajdonos személyét egy magántőkealap rejti, de az ügyletet Habony Árpád és Szalay-Bobrovniczky Kristóf környezetéből ismert emberek bonyolították.
Mi történt? Két nap alatt került 6 milliárd forint az olaszországi villát megvásárló NER-es cégbe – írja a HVG. Habár az olasz sajtó csak „Orbán-villaként” kezdte el emlegetni az ingatlant, annak tulajdonosa, az Influentia Kft. egy nyilatkozatban közölte: az ingatlan megvásárlása magáncélú ügylet volt, a politikához semmi köze.
Az Influentia Kft. egyetlen bevétele a Budapesti Erőmű Zrt.-ből felvett osztalék volt. A Budapest Erőmű Zrt. egy sor erőműnek, köztük a Kelenföldi Erőműnek is az anyavállalata, és a tavalyi éves közgyűlésen a részvényesek 15,4 milliárd forint osztalék kifizetését szavazták meg. Az Influentiához így akkor 6,2 milliárd forint osztalék került, amit 3 millió forint kivételével tovább is utaltak a közvetlen tulajdonosnak a Progressus Magántőkealapnak, mely aztán 5,7 milliárd forintot hitelként adott vissza az Influentiának, amely a beszámolója szerint 1,9 milliárdot ingatlanvásárlásra költött. Ez az összeg nagyjából a varesei villa értéke.
Háttér. Még májusban írta meg egy olasz lap, hogy 4,3 millió euróért, azaz nagyjából 1,7 milliárd forintért vásárolt luxusvillát egy NER-hez köthető cég az olasz-svájci határ közelében, Vareseben, melynek valódi tulajdonosát egy magántőkealap rejti. Az ügyletet bonyolító szereplők viszont Habony Árpád és Szalay-Bobrovniczky Kristóf környezetéből ismertek.
Ismerős név. A Progressus Magántőkealap volt az, amely mindössze néhány nappal azelőtt vásárolta be magát Rákosrendező területére, hogy megkötötték a magyar állam és az arab befektetők közötti szerződést a mini-Dubajként emlegetett beruházásról.