A tech-őrültek egyik kedvenc márkája Magyarországra is elhozta új mobilját. Megnéztük, mit tud a Nothing Phone (3a) Pro.
A durván 200 000 forintos telefonok piacán öldöklő a küzdelem. Ez már az a liga, ahol a felhasználók elvárják a sokoldalúságot, a stabilitást, a gyönyörű képminőséget, a nagy üzemidőt úgy, hogy közben még szép képeket is akarnak lőni. A gyártóknak pedig nincs könnyű dolguk, hiszen sakkozniuk kell a lehetőségekkel, értelmezhető szinten tartani a költségeket és olyan kompromisszumok megkötésére késztetni a felhasználókat, amelyeket azok nem is vesznek észre.
A semmiből robbant be
Erre a területre robbant be 2025 tavaszán a Nothing a Phone (3a) Pro névre hallgató, sokak által kíváncsian várt modelljével. A Nothing az utóbbi évek legfelkapottabb márkája a tech-ínyencek körében. A céget a hatalmas kínai BBK Electronics renegátja, a korábban a One Plus márkát a semmiből a csúcsra kapatultáló zseni, Carl Pei alapította.
A Nothing a semmiből robbant elő.
A Nothing a semmiből robbant be.
Kultikus státusza segített belökni az új vállalata szekerét, de ez önmagában kevés lett volna. Viszont az a néhány modell, amit piacra dobtak, remekül sikerült, így joggal lehetett remélni, hogy a friss telefon is kiemelkedik majd a termékóceánból.
Dizájn: még mindig egyedi
A Nothingnak hamar sikerült az, amiről sok, jóval erősebb háttérrel, és komolyabb múlttal rendelkező márka csak álmodhat: egyedi, azonnal felismerhető külsejű telefonokat alkotni. Ez elsősorban a különleges, átlátszó hatású hátlapnak, illetve még inkább a rajta elhelyezett LED-csíkoknak köszönhető.
Nothing Phone (3a) Pro
Utóbbiak nemcsak esztétikai célokat szolgálnak, hanem speciális kommunikációs csatornaként is funkcionálnak. A villogás sebességével és mintájával jelzik például a töltöttség mértékét, hogy kitől érkezik hívás, de akár a zene ütemét is követhetik. A Glyph névre hallgató különleges szolgáltatás pedig ebből a telefonból sem hiányzik.
Az egyediség olyan extra, ami sokak számára különösen vonzóvá tesz egy mobilt. A mérete és a súlya átlagos, és mivel a kamerasziget markánsan kidudorodik ezért ki lehet jelenteni, hogy vannak ennél jóval kényelmesebben hordozható mobilok.
Fotózás
A mérnökök nagyon ráfeküdtek a képalkotásra. Az 50 megapixeles fő-, és 8 megapixeles ultraszéles látószögű kamerában nincs semmi pláne. A háromszoros, képminőség romlás nélküli nagyítást kínáló telefotó zoomkamera viszont ebben az árkategóriában ritkaságnak számít.
Lehet vele gyönyörű képeket lőni.
Lehet vele gyönyörű képeket lőni.
A sokoldalúságra nem lehet panasz, legalábbis világosban nem. Kevés fénynél ugyanis csak a főkamerával lehet épkézláb, elmosodóttság és zajosodás nélküli fotókat lőni. Ám ez sem sikerül mindig. E téren az olyan, lényegesen drágább csúcsmobilok, mint a Xiaomi 15 Ultra vagy Samsung S25 Ultra még mindig látványosan jobban teljesítenek.
A sokak által imádott, közösségi média platformokon népszerű, hátteret elhomályosító portré mód kiválasztható, és a tapasztalataim alapján teljesen jól működik.
Mit látunk?
Az, hogy az elkészített képek mennyire sikerültek jól, azonnal látszik, hiszen remek képernyővel látták el. 1,3 milliárd árnyalat visszaadására képes a 6,7 hüvelykes, hibátlan feketét, tökéletes kontrasztot és ragyogó színeket produkáló OLED-kijelző. A fényerő pazar és ennek köszönhetően napfénynél is látható marad minden. A felbontás terén elmarad a világcsúcstól, de így is bőven elég ahhoz, hogy kellően élesnek lássuk a képet, és a finom átmenetek visszaadása is megoldott.
A mozgások megjelenítése rendben van, idegesítő hibák, így például szellemképesedés nem jelentkezik, ami a videóknál, játékoknál értelemszerűen nagyon fontos.
Kellően erős?
Nincs mit szépíteni a dolgon, a hardver teljesítménye papíron messze elmarad attól, amit a jelenlegi top telefonok kínálnak. A Carl Pei által vezetett csapat viszont mindig erős volt abban, hogy a szoftveres optimalizálás révén a lehető legtöbbet hozzák ki a nyersanyagból.
A mérések alapján a teljesítmény terén elmarad a mai csúcsmodellektől.
A mérések alapján a teljesítmény terén elmarad a mai csúcsmodellektől.
A Nothing a Phone (3a) Pro-nál is törekedtek erre, és ennek köszönhetően a készülék a hétköznapi használat során villámgyors, a nagyfelbontású, nagy dinamikatartományú videók sem okoznak neki problémát. A jelenlegi legjobb játékokkal is megbirkózik, de tény, hogy ezek grafikájának minőségéből már vissza kell venni. A hűtésben a márka hagyományosan erős, aminek köszönhetően hosszabb használat után sem csökken a teljesítmény, illetve nem is hevül át kellemetlenül a készülékház.
A saját szoftver kiválóan optimalizált.
A saját szoftver kiválóan optimalizált.
A modell az Android 15 alapú, Nothing OS 3.1 operációs rendszerre épül, ami az egyik nagy erőssége. Stabil és gyors – főleg mert mentes mindenféle idétlen sallangtól, nincsenek például animált ikonok. Hiányoznak a látványos extra AI-funkciók is, de ezt azért túl lehet élni valahogy. Igazodva a mai trendekhez egy nagy kapacitású, 5000 mAh-s akkumulátorral látták el. Az üzemidő pedig átlagos használat mellett (némi játék, netezés, levelezés, chatelés, fotózás) 12-15 óra között alakult, ami remek érték.
Megéri?
A Nothing Phone (3a) Pro ajánlott fogyasztói ára egy hajszállal kevesebb, mint 200 000 forint. Ennyiért pedig ennél jobb telefont manapság nem nagyon kapunk, legalábbis mi erre jutottunk a tesztelés során. Tény, hogy a nagyon menő mesterséges intelligencia alapú szolgáltatások hiányoznak, szóval, ha valaki nagyon vágyik arra, hogy ezek magába a modellbe legyenek beépítve, akkor másfelé kell keresgélnie.
Ám a tapasztalataink alapján ennél jóval fontosabb a hosszú üzemidő, a remek látvány, és az átlagosnál egy picit jobb kamerarendszer. Nem azt mondjuk, hogy egy ligában játszik a mai csúcstelefonokkal, hiszen azok például jóval erősebbek, de a saját kategóriájában az élvonalba tartozik.
Amennyiben valaki egy erős középszintű mobilban gondolkodik, annak érdemes ezt is felvésnie a listára!